hagyaték

„Nem hódító, hanem rabló hadjárat”

magyar

A kommunista diktatúra időszakában is kibeszéletlen maradt a téma, a rendszerváltást követően pedig az akkori eseményeknek már csak nagyon kevés szemtanúja élt. Ennek ellenére az 1916. őszi, a korabeli magyar szóhasználat szerint „példátlan orvtámadás” mind a mai napig befolyásolja a románokról kialakított, az „árulással” és a „hitszegéssel” összefüggő negatív sztereotípiáinkat.

 

Huszár Károly hagyatékát kapta meg a Magyar Nemzeti Levéltár

magyar

Demeter Szilárd, a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) főigazgatója az átadóünnepségén tartott beszédében elmondta, hogy a múzeum kormányzati támogatással idén februárban bonyolította le az első vásárlást az állam javára, amelynek eredményeképpen a Magyar Nemzeti Levéltárban helyezik el Huszár Károly miniszterelnök hagyatékát.

 

Hagyatékmentés Ausztráliában

magyar

Ifj. Szent-Ivány József nem lépett apja, id. Szent-Ivány József nyomdokába, aki a két világháború közötti felvidéki magyar politikai élet egyik fontos reprezentánsa volt. Elismertséget a tudomány világában szerzett magának: életét a rovartannak szentelte, miután a Pázmány Péter Tudományegyetemen megszerezte szakirányú diplomáját és 1936-ban a kor egyik legelismertebb szaktekintélyénél, Dudich Endrénél doktorált. 1936-ban a Magyar Nemzeti Múzeum rovartani gyakornoka, majd rövid időn belül a terület kurátora lett.

Hagyatékok feldolgozásának interdiszciplináris tanulságai (konferencia)

A Magyar Nemzeti Levéltár Veszprém Megyei Levéltára és a Petőfi Irodalmi Múzeum
meghívja Önt és családját a 2016. május 5-én, csütörtökön és 6-án, pénteken tartandó

Hagyatékok feldolgozásának interdiszciplináris tanulságai című országos konferenciájára.

A rendezvény helyszíne A Magyar Nemzeti Levéltár Veszprém Megyei Levéltárának díszterme (Veszprém, Török Ignác utca 1.)
Kérjük, regisztrációval erősítse meg részvételi szándékát!
www.veml.hu
88/401-422

Feliratkozás RSS - hagyaték csatornájára