Számos programmal vártak a különböző korosztályokat a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltára és a Hajdú-Bihar Vármegyei Levéltár munkatársai a június 6-án megrendezett Levéltári Pikniken. Az érdeklődők színezhettek, szivacskocka-kirakóval játszhattak, pennával írhattak, valamint kvízt is kitölthettek.
Május 18-23. között a Magyar Nemzeti Levéltár négy munkatársa vett részt szakmai látogatáson Szlovéniában. Az Erasmus+ felnőtt tanulási program célja a szakmai kapcsolatok erősítése mellett a jógyakorlatok, valamint a magyar vonatkozású iratok feltérképezése, valamint olyan ismeretek és tapasztalatok megszerzése, amelyek hozzájárulnak a levéltári kutatók még szakszerűbb tájékoztatásához.
A test ápolása és a higiénia a 19. században vált fontossá az emberek mindennapi életében, ennek szellemében közfürdőket építettek a városokban. A két világháború között már valamennyi társadalmi osztálytól elvárták a test ápolását és az edzést, ezért a települések strandfürdőket is létesítettek. Ezek nemcsak sport- és szabadidős célokat szolgáltak, hanem közegészségügyi szerepük is volt, mivel a lakások jelentős része a 20. század derekáig nem rendelkezett fürdőszobával.
2026. május 19-22. között a Magyar Nemzeti Levéltár négy munkatársa vett rész szakmai látogatáson Szlovéniában. Az Erasmus+ felnőtt tanulási program célja a szakmai kapcsolatok erősítése mellett a jógyakorlatok, valamint a magyar vonatkozású iratok feltérképezése.
Hegedűs Krisztián, a Kunszentmártoni Helytörténeti Múzeum muzeológusa előadásában a 18–19. századi jászkunsági serházak és serfőző mesterek történetével foglalkozik.
Binder Ottó neve kevésbé lehet ismert a nagyobb közönség számára, azonban a lovas berkekben jártasak már hallhattak róla. Binder Ottó egykori magyar királyi honvéd vezérőrnagy és olimpikon is áldozata volt a Rákosi-rendszer alatt zajló Budapestről való kitelepítésnek (1951–1953). A vezérőrnagy és felesége mint osztályellenségek számára a Szolnok megyei Kunszentmártonban jelöltek ki kényszerlakhelyet.
A 2026. június 20-án megrendezett Múzeumok Éjszakáján a Komárom-Esztergom Vármegyei Levéltár változatos programokkal várta az érdeklődőket. Az este során megtekinthető volt a „Barnaszén helyett fekete lemezek” című kiállítás, amely a dorogi présüzem történetén keresztül mutatta be az egykori Hungaroton Magyar Hanglemezgyártó Vállalat munkáját és örökségét.
Több, mint negyedszázados hagyománnyal büszkélkedhet a győri levéltárak által közösen szervezett tudományos konferencia. Külön öröm, hogy jelentős számú közönséget vonzott a rendezvény.