Meghívó Levéltári estékre, 2026. június 10-ére
Napjainkra az egykori Jászkunság településein a serházak és serfőző mesterek emlékét többnyire csupán helynevek és a helyi emlékezet őrzi. Az előadás a 18–19. századi serházak világát mutatja be, különös tekintettel azok létrejöttére, működésére és gazdasági-társadalmi szerepére. Kiemelt figyelmet kapnak azok a tényezők, amelyek a serházak alapítását és fejlődését elősegítették, valamint az azokat működtető mesterek személye és tevékenysége. Az előadás kitér a sörkészítés korabeli gyakorlatára, az értékesítés formáira, valamint arra is, hogy a térség lakosságának fogyasztási szokásaiban milyen szerepet játszott a sör, a borral szemben.
A fenti kérdések tárgyalása elsősorban a kunszentmártoni serház példáján keresztül történik, kiegészítve a Jászság településein működő üzemek adataival.
A rendezvényt a hagyományok szerint a levéltár kutatótermében tartjuk 17.00 órától, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk!




Új hozzászólás