Tudományos konferencia Zalaegerszeg történetének képviselő-testületi és országgyűlési választásairól
A Zalaegerszeg Megyei Jogú Város támogatásával évente megrendezésre kerülő várostörténeti konferencia-sorozat ezúttal egy fontos politikatörténeti eseménnyel, az önkormányzati és a parlamenti választások történetével foglalkozott. A résztvevőket Balaicz Zoltán polgármester köszöntötte, az ülésen dr. Paksy Zoltán, a MNL Zala Vármegyei Levéltára főlevéltárosa elnökölt. A levéltár munkatársai mellett előadást tartott Béres Katalin főmuzeológus, a Göcsej Múzeum munkatársa és Csekő Ernő, a soproni Berzsenyi Dániel Evangélikus Líceum könyvtárosa is. A konferencián kilenc előadás hangzott el, Zalaegerszeg város első országgyűlési képviselőjétől, az 1848-ban megválasztott Csertán Sándor politikai pályafutásának bemutatásától kezdve, a dualizmus, a Horthy-kor, majd a szocialista rendszer képviselőin keresztül egészen az 1989-es időközi, rendszerváltó választáson mandátumot szerző, ellenzéki Marx Gyula megválasztásáig bezárólag. Az előadók nemcsak a képviselőket mutatták be, hanem az egyes korok pártpolitikai és társadalmi folyamatait is elemezték. Az előadás anyagából készülő tanulmánykötetet a Zalaegerszeg Kultúrájáért Közalapítvány kiadásában Zalaegerszeg város támogatásával 2027 tavaszán már kézbe is vehetik az érdeklődők.
A Zalai Hírlap beszámolója: Ennyire bonyolult választani? Ez a voksolás története
A Zalamédia beszámolója: Konferencia az országgyűlési választások 19-20. századi történetéről
Képgaléria Zalaegerszeg Megyei Jogú Város honlapján





Új hozzászólás