Jelenlegi hely
Céhmesterekké váltak a nyírszőlősi iskola tanulói
A kisiskolás tanulók számára nem idegen a levéltár világa, mivel idén februárban a Levéltári séta keretében megismerkedtek az intézmény feladataival, múltjával és jelenével, továbbá számos illusztris irattal, köztük Vida Mihály egykori csizmadia legény vándorkönyvével, amely – az abban található személyleírás miatt – igen nagy sikert aratott a gyerekek körében. Az áprilisi foglalkozás éppen ezért már kifejezetten a céhek történetét, illetve Levéltárunk gyűjteményében található iparos iratokat helyezte középpontba.
A Szőlőskerti Tagintézmény tanulói részletes, a tankönyvi adatokat kiegészítő előadás során ismerkedhettek meg a céhek fejlődésének történetével és megszűnésük okaival. A foglalkozáson érdemes volt figyelni, mivel az órát a KAHOOT! játékos vetélkedő zárta.
Az óra végén a tanulók megtekinthették intézményünk munkatársai által kikészített iratokat, amelyek között megtalálható volt a nyíregyházi szabó céh privilégiuma 1819-ből, a nagykállói csizmadiák szabályrendelete 1648-ból, a csizmadia inasok szegődménykönyve, illetve többek között egy származási igazolás. A legnagyobb figyelmet azonban a díszes, kézzel festett 18. századi szabadulólevelek kapták.






Új hozzászólás
A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges