A Vestigia Kutatócsoport köteteit mutatják be a levéltárban
A Vestigia Kutatócsoport már 15 éve működik a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán, és fő célkitűzése az olaszországi levéltárak és könyvtárak anyagának magyar vonatkozású forrásainak felkutatása, feldolgozása és kutathatóvá tétele.
A kutatócsoport ezúttal két kiadványt ajánl az olasz-magyar kapcsolatok és a középkori iratok feldolgozása iránt érdeklődők figyelmébe. Az egyik Federico Gallo Diplomatics. The Science of Reading Medieval Documents című kötete, amely segíti a középkori iratok nyelvezetéhez, a pecséttanhoz és az átírás szabályaihoz kapcsolódó ismeretek elsajátítását. A kézikönyv szerzője, aki a milánói Ambrosiana Könyvtár igazgatója, külön fejezetet szentelt a pápai diplomáciának. Az oktatási célokra is kiválóan hasznosítható kötet a Milano University Press gondozásában jelent meg.
A Vestigia IV. Chapters from the history of Italian-Hungarian relations című kiadvány a kutatócsoport sorban negyedik tanulmánykötete. Az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem intézetvezető docensének, Kristóf Ilonának a szerkesztésében megjelent könyv elsősorban a XV–XVI. század magyar-olasz kapcsolatait vizsgálja számos neves szerző (magyar és külföldi történészek, levéltárosok és italianisták) tanulmányain keresztül.
Az eseményen köszöntőt mond Czetz Balázs, a Magyar Nemzeti Levéltár (MNL) gyűjteményi főigazgató-helyettese és Rácz György, az MNL tudományos igazgató-helyettese. A köteteket a korszak kutatója, Bárány Attila, a Debreceni Egyetem munkatársa mutatja be. A kötetekről Bárány Attila, Federico Gallo, Kristóf Ilona, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Történelemtudományi Intézetének igazgatója és Domokos György, a Vestigia Kutatócsoport vezetője beszélget.
A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak! Az eseményen kép- és hangfelvételek készülhetnek.
Új hozzászólás