Izabella királyné levele Bartolomeo Prosperónak, a ferrarai herceg titkárának, amelyben megköszöni a titkár felajánlott szolgálatait, és tájékoztatja, hogy jelenleg nincs egyéb teendője, mint, hogy őt a herceg emlékezetébe ajánlja.
A hátlapon a királyné titkos pecsétjét találjuk:
A pecsét közepén negyedelt pajzs, amelynek első mezője szintén negyedelt: 1. a. Szapolyai címer (farkas) b. Magyarország (hármashalom kettőskereszt) c. Magyarország (hétszer vágott mező) d. Szapolyai család (egyszarvú) 2. Lengyelország (koronás sas) 3. Milánó (emberevő kígyó olasz heraldikában: biscione) 4. Dalmácia (három koronás leopárd fej)
A pecsét körirata: ISABELLA REGIS POL(ONIAE) NATA D(EI) G(RATIA) REGINA HUNGAR(IAE) DAL(MATIAE) CRO(ATIAE) SLA(VONIAE) ETC.
A pecsét értelmezése: A címer első negyedében a Szapolyai család címereinek elemei (farkas, egyszarvú), valamint a magyar kiscímer elemei (vágott mező, hármashalom kettőskereszt) láthatók. Második mezője a lengyel címer, mivel, mint a pecsét köriratából is kiderül, Izabella a lengyel király lánya volt, ez a tény, unikális módon, a pecsét köriratában is megtalálható. A harmadik mezőben a kígyó eredetileg a Visconti család címere volt, ezért lett a család által birtokolt Milánó címere is, mikor a város a Sforza-család kezébe került ők is beemelték a családi címerükbe ezt az elemet. Izabella édesanyja Bona Sforza volt, tehát ez az anyai címert jelképezi. A negyedik mezőben Dalmácia címere látható, amely a pecsét köriratában a Magyarországot követő országnév. A körirat érdekessége, hogy megtalálható benne Szlavónia is, jóllehet ez a cím a középkori magyar uralkodók titulatúrájában nem szerepelt, viszont I. Ferdinánd beemelte címei közé, így természetesen I. János is felvette, és ennek következtében Izabella címei közt is megtalálható.
Őrzőhely: Modenai Állami Levéltár
Jelzet: Archivio di Stato di Modena, Archivio Segreto Estense, Cancelleria, Carteggi con principi esteri, busta 1623/2, fascicolo 4, 31 marzo 1540
Dátum: Buda, 1540. március 31.