Középkorkutatók éves könyvbemutató rendezvénye a Pest Vármegyei Levéltárban
2026. május 22-én rendeztük közösen a HUN-REN--MNL--SZTE Magyar Medievisztikai Kutatócsoporttal az immár 11. alkalommal megrendezésre kerülő Középkoros könyvbörzét. A középkoros kiadványok immár hagyományosnak számító seregszemléjét levéltárunk konferenciatermének előterében 15 és 19 óra között rendeztük meg. Itt a Medievisztikai Kutatócsoport saját kiadványai mellett több rangos kiadó, illetve műhely -- a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpontja, a Szegedi Középkorász Műhely, a Martin Opitz Kiadó, a Veszprémi Érseki- és Főkáptalani Levéltár, illetve a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének kutatócsoportja is kínálta az érdeklődőknek az újonnan vagy az utóbbi években megjelent középkori magyar és egyetemes történelmi, régészeti, művészettörténeti, hadtörténeti és filológiai szakirodalmat, forráskiadványokat, monográfiákat és tanulmányköteteket. 16 órától a konferenciatemben egy ötrészes könyvbemutatóra került sor, amelyet a Magyar Medievisztikai Kutatócsoport vezetője és az MNL főlevéltárosa, C. Tóth Norbert gondolatébresztő bevezetője nyitott meg. A kutatócsoport keretein belül megjelent, Piti Ferenc által szerkesztett Anjou-kori oklevéltár 44., az 1370-es évet feldolgozó, a nyomdából frissen kikerült kötetét Weisz Boglárka, B. Halász Éva Nagy Lajos és családtagjainak itineráriumát tartalmazó munkáját Szőcs Tibor, Mikó Gábor forráskiadványát, az Oláh formulárium szövegkiadását Neumann Tibor, A II. Lajos 1525--1526 közötti számadáskönyveit újraközlő C. Tóth Norbert kötetét Kádas István, végül a Mohács 500. évforulója kapcsán megjelent, II. Lajos király 1521--1526 közötti okleveleit és leveleit feldolozó vaskos regesztagyűjteményt e kötet szerkesztője, C. Tóth Norbert mutatta be. A jó hangulatú és színvonalas könyvbemutatót kötetlen fogadás és kötetlen beszélgetés követte.
Lakatos Bálint










Új hozzászólás