You are here
Intézményi hírek
2024.11.15.
November 4-én az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem történelem és könyvtár szakos hallgatói keresték fel a Magyar Nemzeti Levéltár Heves Vármegyei Levéltárát.
2024.10.28.
A Petőfi Kulturális Program részeként megvalósult „Légy büszke az örökségedre!” programelem keretében öt kiválasztott Heves vármegyei település vehette át a község életében meghatározó történelmi eseményt rögzítő egy-egy dokumentum másolatát. Az ünnepélyes átadások alkalmával a levéltár munkatársai röviden betekintést nyújtottak a korszakokba, amelyekben az iratok keletkeztek, valamint bemutatták a dokumentumok tartalmát és jelentőségét.
2024.10.03.
Kollégáink, Gál Máté és Gyebnár Kristóf az ősz folyamán regionális és fővárosi műhelykonferencián, Salgótarjánban és Budapesten ismertették legújabb kutatási eredményeiket.
2024.06.11.
Az Egri Főegyházmegye és az Országos Katolikus Gyűjteményi Központ 2024. június 6-án rendezte meg oktatástörténeti konferenciáját. Az oktatás és népművelés az újkori egri egyházmegyében címet viselő rendezvényen Hadobás Eszter és Mészáros Ádám levéltáros kollégáink ismertették kutatási eredményeiket.
2024.05.14.
Az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Történelemtudományi Intézete és Történelemtudományi Doktori Iskolája, az MTA MAB Történettudományi Munkabizottsága, valamint az Északkelet-Magyarországi Régiótörténeti Szakmai Fórum 2024. május 9-én rendezte meg a hagyományosnak tekinthető nemzetközi régiótörténeti konferenciáját. Az elitek és a társadalom Északkelet-Magyarországon a 16–20. században címet viselő rendezvényen Gál Máté és Gyebnár Kristóf levéltáros kollégáink ismertették friss kutatási eredményeiket.
2024.04.08.
A Magyar Nemzeti Levéltár Heves Vármegyei Levéltára levéltári kezelő munkakör betöltésére munkatársat keres.
2024.04.04.
A Magyar Nemzeti Levéltár pályázatot hirdet felnőttek számára személyes és közösségi, családtörténeti vagy helytörténeti tárgyú emlékek témakörében.
2024.04.04.
A Magyar Nemzeti Levéltár „Legyél krónikás!” című pályázata „Elmesélem 1000 szóban” programja kifejezetten diákok számára nyújt lehetőséget arra, hogy személyes, családi, iskolai élményeik rögzítése egykor majd a történetkutatás forrása legyen.