Az első világháború eseményeit, borzalmait bemutató időszaki fotókiállítás nyílt meg május 3-án, vasárnap délután Nagyváradon, a Léda-ház kultúrtérben, ugyanott szintén a világégésről szóló, Szike és fényképezőgép – Dr. Kemény Gyula fotói az első világháborúból című fotóalbumot ajánlottak az érdeklődők figyelmébe.