2026. április 21-24. között a Magyar Nemzeti Levéltár öt munkatársa szakmai látogatáson vett részt Firenzében. Az Erasmus+ felnőtt tanulási program keretében a nemzetközi szakmai kapcsolatok erősítése, a magyar vonatkozású iratanyagok feltérképezése, valamint a nemzetközi szabványok, illetve a mesterséges intelligencia levéltári alkalmazásának lehetőségeit volt lehetőség kötetlenebb formában átbeszélni.