A hirdetményeket többnyire közigazgatási szervek, hatóságok bocsátották ki. Ennek megfelelően egyáltalán nem vagy csak szerény mértékben láthatunk rajtuk grafikai elemeket. Ilyenek az 2-5. fülön látható (két esetben többnyelvű) "falragaszok" is, melyek a 19. század közepén keletkeztek.
A Károly Ferenc József főherceg, trónörökös és felesége 1915-ös látogatását, valamint az esztergomi hősi emlékmű 1927-es avatását jól tagolt, a fontos és kevésbé fontos információkat különböző betűnagysággal hangsúlyozó plakátokat nemzeti színű kerettel látták el, így érzékeltetve, hogy ezek az események mennyire fontosak Esztergomnak. (6-7. fül)
Kortól függetlenül a többi bemutatott hirdetményen és röplapon sem alkalmaztak más eszközöket, legfeljebb a (természetesen) piros színnel kiemelt szövegrészek segítik a nézőt a szelekcióban (15-16. fül).
Érdekesek viszont a 11-13.fülön látható hirdetmények, vagy inkább szórólapok. A járványos gyermekbénulás elleni oltásra figyelmeztető "egyenplakát" (az oltás helyét és idejét utólag, kézzel kellett beírni) zsinórírásra emlékeztető betűi távolabbról is jól olvashatóak.
Az április 4-ét, valamint az őszirózsás forradalom 50. évfordulóját ünnepló rendezvényekre hívó szórólapok grafikai esetlegességükkel tűnnek ki a szokásos politikai propagandanyomtatványok közül.
A 16. fül fényképes választási plakátja viszont el is "tűnhetett" az 1980-as évek elejének sokszínű kereskedelmi és kulturális poszterei között - nem kellett sok energiát pazarolni a győzelem érdekében.