A kiállítást összeállította és a digitalizálást végezte: Tóth Marcell segédlevéltáros
A virtuális kiállítást készítette: Vizi Dávid Máté tartalomszerkesztő
Vitéz Csukonyi Ferenc ezredes (1942–1943) körül) karrierje csúcspontján
(Forrás: Toldalagi-Csukonyi család)
Vitéz Csukonyi Ferenc nemcsak egy volt a világháború hős 46-os tisztjei között, hanem egy olyan személy, akinek sorsa a Vitézi Renddel szinte a szervezet megalakulásától kezdve összefonódott. Elsők között avatták vitézzé, előbb vármegyei szinten vett részt az adminisztrációban, majd az Országos Vitézi Szék (OVSZ) munkatársaként lehetett személyére számítani szinte minden beosztásban, legvégül – ahogy mindig hangsúlyozta: parancsra – átvette annak vezetését 1944 októberének vészterhes heteiben. Életútja a XX. századi magyar had- és társadalomtörténet, valamint a Vitézi Rend iránt érdeklődők számára is tanulságokkal szolgálhat.
A Szegeden született, majd élete utolsó időszakában is itt élő katonatiszt hagyatéka a külföldön élő unokájának köszönhetően újból a városban, a Magyar Nemzeti Levéltár Csongrád-Csanád Vármegyei Levéltára Szegedi Levéltárának őrzésében található.
Az életútjáról bővebben Tóth Marcell a „Szegedi vitézek, vitéz szegediek. A Vitézi Rend és Szeged” című kötetében olvashatnak a „Szegedtől Szegedig – vitéz Csukonyi Ferenc, az Országos Vitézi Szék vezetőjének életútja” (55–69. oldal) című fejezetben.