Az MNL Zala Vármegyei Levéltárának évértékelő sajtótájékoztatója és könyvbemutatója
A zalai levéltár 2023. évi szakmai, valamint tudományos és közművelődési tevékenységét dr. Káli Csaba igazgató foglalta össze. Külön kiemelte és vetítéssel szemléltette az elmúlt esztendő egyik legfontosabb, a levéltári kutatást jelentősen elősegítő szakmai eredményét, az 1950 előtti 20. századi Zala megyei testületi jegyzőkönyvek (38 testület 123.440 napirendi pontja) adatbázisának közzétételét az AdatbázisokOnline-on.
A levéltár „Zalai Gyűjtemény” kiadványsorozatának 86. köteteként, a Degré Alajos Zalai Honismereti Alapítvány társkiadásában megjelentetett „Családtörténeteink. Zalai genealógiai tanulmányok” című kötetet a szerkesztő, dr. Kulcsár Bálint levéltáros mutatta be. A tanulmánykötet a levéltár által 2022-ben rendezett családtörténeti konferencia előadásainak jelentősen kibővített, hivatkozásokkal és illusztrációkkal ellátott szövegét tartalmazza. A zalai levéltárosok annak reményében adják közre a saját famíliájuk múltját feldolgozó kötetet, hogy tanulmányaik mintául, módszertani útmutatóul szolgálhatnak, és további, saját családtörténeti kutatásokra, feldolgozásokra ösztönözhetik az olvasókat.
A sajtótájékoztató zárásaként Molnár András igazgatóhelyettes beszélt a levéltár 2024. évi tudományos és közművelődési terveiről, a zalaegerszegi közgyűjteményekkel közösen megvalósítani tervezett rendezvényekről és kiadványokról. Részletesebben ismertette az MNL és a Nemzeti Művelődési Intézet „Petőfi Program” elnevezésű Térségi Kulturális Projektjét, melynek levéltári előadásai és foglalkozásai számos zalai települést érintenek.
A Zalai Hírlap tudósítása: A Zala Vármegyei Levéltár sajtótájékoztatón számolt be a tavalyi eredményekről és az idei tervekről
A ZalaMédia tudósítása: Megjelent a Családtörténeteink kötet
A Zalaegerszegi Televízió KultúrKör című műsorának vendége volt dr. Káli Csaba igazgató
A bemutatott kiadvány:
Új hozzászólás